TVIS > Компанія ТВІС реалізувала проєкт з оновлення цифрових топографічних карт масштабу 1:50 000 території України.

Компанія ТВІС реалізувала проєкт з оновлення цифрових топографічних карт масштабу 1:50 000 території України.

Компанія ТВІС реалізувала проєкт з оновлення цифрових топографічних карт масштабу 1:50 000 території України. Амбітний проєкт «Карти для сприяння належному управлінню землями» є частиною міжнародної технічної допомоги від уряду Королівства Норвегія.
Протягом 11 місяців наша команда з 50-ти картографів оновила 244 номенклатурні аркуші загальною площею 81 776 км², що майже дорівнює території такої країни, як Австрія!
Метою проєкту замовники ставили створення бази геоданих «Основна державна топографічна карта» для Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) та підготовку до видання цифрових топографічних карт.

 

Робота приймалася комісією у складі чотирьох організацій: ДП «УкрДАГП”, Топослужба ЗСУ, ДП «НДІГК», та Kartverket (Норвегія). В якості вихідних даних використовувалися наявні цифрові топокарти масштабу 1:50 000 в форматі бази даних ArcGIS, ортофотоплани аерофотознімання масштабу 1:10 000, ортофотоплани Planet Labs, растрові моделі тиражних відбитків топографічних карт масштабу 1:50 000.

Протягом роботи команда зустрілася з труднощами, які сповільнили хід виконання робіт. Зокрема, проблема розходження в положенні контурів із сусідніми організаціями – зведення зайняло дуже багато часу, особливо у великих населених пунктах. Довелося стикувати майже все: дороги та вулиці, квартали, будинки та гаражі, межі населених пунктів, залізничні колії, ЛЕП та інше. Ніколи не забудемо процес узгодження кар’єрів у Кривому Розі з рельєфом, водними ресурсами та інженерними спорудами.
Крім того, великий обсяг часу та ресурсів витрачено на території великих промислових міст України, через щільну забудову та складний рельєф (особливо міста Київ та Кривий Ріг). І на останок, оновлення рослинного покриву по знімках Planet викликало чимало питань у виконавців, «завдячуючи» відносно слабкі якісні показники вихідного зображення.

 

Визначним чинником, що вплинув на хід виконання робіт стала пандемія COVID-19, яка суттєво знизила можливість комунікації як в середині самої групи спеціалістів, так і з безпосередніми замовниками. Проте це не завадило нам вдатися до нового робочого формату (у віддаленому режимі) та виконати зобов’язання в повному обсязі. Неочікувано найлегшим із завдань було формування управлінської команди та груп безпосередніх виконавців-картографів. Компанія ТВІС висловлює особисту подяку керівнику проєкту пані Олені Поповій. Професійні та організаційні якості Олени в найкоротший строк дозволили налагодити стабільну роботу колективу, який всупереч низці суттєвих перепон вчасно та якісно завершив усі роботи. Не зважаючи на всі складнощі, працювати в команді було цікаво та надзвичайно корисно, потужний проєкт збагатив досвід наших спеціалістів та розвинув низку унікальних професійних навичок. Наша компанія з радістю продовжить співпрацю з УкрДАГП, ДП «НДІГК», ТС ЗСУ та Kartverket в рамках майбутніх проєктів.

E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація