TVIS > Новини > Запущено новий оптичний супутник серії Sentinel
10.03.17

Запущено новий оптичний супутник серії Sentinel

sentinel satellite

 

Нарешті було запущено ще один високоякісний космічний апарат європейської програми спостереження Землі! Новий Sentinel-2B оснащений камерою, яка «бачить» у видимому та інфрачервоному діапазонах. Він приєднається до свого близнюка Sentinel-2A, який вже знаходиться на орбіті. 

 

Дует цих супутників проходить однією орбітою, вони рознесені на 180 градусів один від одного, що дає змогу знімати всю територію Землі кожні п’ять днів. Космічні апарати серії Sentinel відносяться до космічного сегменту програми “Copernicus”, яка займається моніторингом навколишнього середовища.

Близнюки Sentinel знаходитимуться на орбіті протягом наступних кількох років для збору інформації про стан планети задля дотримання правил політики ЄС. Sentinel 2A та 2B займають центральне місце в роботі програми. Дані з них знаходять все ширше застосування, які варіюються від міського планування і контролю якості повітря до відстеження вирубки лісів та відступу льодовиків.

 

Ракета Vega стартувала в 1:49 за Гринвічему 07 березня 2017 року, безпосердньо виведення самого супутника відбулося приблизно через годину, на висоті 775 км над Землею.

 

Оператори в німецькому місті Дармштадт, підхопили сигнал і розпочали операції розгортання.

“Ми будемо поступово досягати висоти орбіти (786 км) протягом наступних двох тижнів,”, пояснив Бьянка Херш, керівник місії космічного апарату Sentinel-2B. “Потім ми перейдемо до фази введення в експлуатацію, яка планується на  початок червня.  Ми нарощуватимемо об’єми даних та згодом, орієнтовно, в жовтні, сузір’я буде в повній готовності”.

 

Оптичні камери на супутниках Sentinel-2 мають змогу розпізнати об’єкти розміром до 10 м. Прилади, що знімають у 13 спектральних каналах, будуть спостерігати цілий ряд властивостей різних об’єктів на Землі, що дозволить, приміром, розпізнати різні типи культур і зробити висновки про їх стан.

Разом ці близнюки-супутники будуть виробляти майже чотири терабайти даних щодня. Це величезний обсяг передаватиметься за  допомогою лазерного зв’язку.

Кожні 10 хвилин космічний апарат відправлятиме зображення не вниз на Землю, а вище в небо, на геостаціонарний супутник, який потім відправлятиме дані на Землю.

Тисячі користувачів з усіх куточків світу вже зареєструвалися та отримали доступ до зображень Sentinel. Сьогодні завантажити дані з серверів стало ще легше, завдяки їхній подрібненості на невеликі «сцени».

“Після запуску першого супутника Sentinel-1A ми мали величезні продукти, які були розміром  8-9 Гб. До них було важко отримати доступ і завантажити,” каже доктор наук пан Херш. “У вересні ми перейшли до менших зображень. Це продукт 100х100 км, і я впевнений, що саме це призвело до збільшення попиту. Користувачі тільки за останні два місяці завантажили 2,7 мільйона продуктів”.

 

Sentinel-1 являє собою радіолокаційну платформу, сузір’я з двох супутників повністю функціонує на орбіті з минулого року. Відсьогодні Sentinel-2 став наступним для якого створили та запустили пару. Sentinel 3, який здійснює переважно зйомку океану, повинен отримати орбітальну пару в наступному році.

Супутники Sentinel-4 та 5 для вивчення атмосфери, а також Sentinel-6 для вимірювання рівня океану – на орбіту поки не запущені.

Але незважаючи на те, що програма як і раніше не може досягнути запланованих широт, Європейський Союз і Європейське космічне агентство (ESA) вже почали обговорювати, як її розширити ще більше.

Передбачається, що у майбутньому Sentinel-7 проводитиме моніторинг двоокису вуглецю; Sentinel-8 може бути тепловим інфрачервоним сенсором, який використовуватиметься для моніторингу посушливих районів; Sentinel-9 може виконувати полярну місію, або вивчати масштаби і товщини крижаних поверхонь, або допомагати з візуалізацією погоди у високих широтах.

 

Використання даних Sentinel-2 для виготовлення карт

 

 • Сільське господарство: збір статистики урожайності та її оцінка
 • Урбанізація: планування загальноміського поліпшення інфраструктури
 • Ліси: моніторинг вирубки лісів або відновлення лісових масивів
 • Біорізноманіття: збір інформації про середовища проживання диких тварин
 • Здоров’я: відстеження умов, пов’язаних з поширенням хвороб
 • Вода: визначення розмірів водних об’єктів для оцінки повеней
 • Стихійні лиха: створення карт пошкоджень поверхні в результаті великих землетрусів
 • Кріосфера: картографування снігових просторів і танення льодовиків

 

Серія супутників Sentinel, які фінансуються  Європейським Союзом

 

 • Sentinel-1: радарний супутник, який може надати інформацію про поверхню Землі незалежно від погоди
 • Sentinel-2: мультиспектральні сенсори для вивчення змін поверхні Землі
 • Sentinel-3: налаштований для спостереження властивостей і поведінки океану
 • Sentinel-4: високоорбітальний сенсор для вимірювання атмосферних газів
 • Sentinel-5: низькоорбітальниий атмосферний сенсор, який допомогає в моніторингу якості повітря
 • Sentinel-6: майбутня версія супутникової океанографічної місії Jason

 

Що таке програма Євросоюзу під назвою Copernicus?

 

 • Систематизує всі дані моніторингу Землі з космосу і землі
 • Використовує цілий ряд космічних апаратів – деякі з них уже в космосі, інші плануються до запуску
 • Отримані дані є безцінними для вчених, що вивчають зміни клімату
 • Допомагає реагувати на стихійні лиха – землетруси, повені, пожежі і т.д.
 • Допомагає розробляти і дотримуватись політики ЄС: квоти на вилов риби, вирубки лісу, сільське виробництво і т.д.
E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація