TVIS > Новини > Супутникові знімки дозволяють виявити незаконний видобуток бурштину
07.12.16

Супутникові знімки дозволяють виявити незаконний видобуток бурштину

Про незаконний видобуток бурштину на Поліссі вже чимало сказано. Тут зіштовхнулися інтереси бізнесу, місцевих жителів, влади та криміналу. Тисячі гектарів понівечених земель, вирубаний ліс і сутички, іноді – із застосуванням зброї.

Однак, навіть у таких умовах знаходяться люди, які готові платити чималі гроші за ліцензію на видобуток бурштину, вкладатися у геологічну дорозвідку родовищ, платити податки. Один з таких рішучих підприємців звернувся до компанії ТВІС.

Підприємець отримав ліцензію Держгеонадрів, розробив проєкт видобутку та рекультивації земель, відкрив кредитну лінію у банку – все було готове, аби розпочати роботу. Однак несподівано виявилося, що його ліцензована ділянка на Рівненщині вже розробляється. – Ким? «Чорними старателями» з навколишніх сіл. Як тепер довести, що частина запасів бурштину розкрадена, а збитки сягають десятків тисяч гривень?

Компанія ТВІС надала підприємцеві космічні знімки SPOT-7 та PLEIADES надвисокої роздільної здатності, отримані влітку 2015 р. та навесні та влітку 2016 р. На перших двох – ще непорушений ландшафт. А на останньому – усі наслідки роботи місцевих копачів. Після обробки та дешифрування знімків складена карта порушених земель, виявлені «копанки», шляхи підʼїзду машин з мотопомпами. З використанням ГІС обчислена ймовірна сума завданих збитків.

Відмітимо, що це не перший випадок, коли за супутниковими даними фіксується діяльність «чорних старателів» в Західних областях України.

E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація