TVIS > Новини > Нова зйомка з супутника для аграріїв
20.07.20

Нова зйомка з супутника для аграріїв

НАША ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ ВАС:

Нова зйомка з супутника сільськогосподарських земель – 10 грн/га

Мінімальне замовлення – 2 000 га.

Хочете подивитись як виглядатимуть ваші дані?

Переходьте за посиланням для  30 см/піксель40 см/піксель,  50 см/піксель

 

Агропромисловість – одна з найбільших платформ економіки України. І однією з задач цього сектора є точна оцінка площ земель, які підлягають обробці та посіву с/г культур. Кожен новий сезон щороку приносить невеликі, але значні для оцінки, зміни контурів полів, що так чи інакше призводять до втрат продуктивної площі полів: наприклад, заростання опор ЛЕП, втрати частин поля біля лісосмуг, заболоченість та інші.

Зйомка з космосу є основою для впровадження точного землеробства на підприємстві та дозволяє уникнути витрат на «неіснуючі» гектари.

Наш досвід з оцифровування більш ніж мільйона гектар полів в Україні говорить про те, що в середньому невідповідність юридичної та фактично оброблювальної площі землі становить від 3 до 5%.

Ми пропонуємо нову зйомку з космосу за ціною 8 грн за гектар сільськогосподарських земель.

Зйомка відбувається американськими супутниками GeoEye-1, WorldView-2, WorldView-3 (компанія MAXAR, США). Дані з цих апаратів є найкращими у світі, деталізація зображень – від 31 до 46 см на піксел.

Зразки знімків:


по знімку чітко відрізняється поле від каналу, видно всі технологічні проїзди


всі рядки та просіви видно добре


видно опори ЛЕП, всі проїзди технологічного транспорту. З точки зору інформативності такі дані нічим не поступаються даним з БПЛА.

На сьогоднішній день більшість аграріїв для вирішення даного питання використовують безпілотники. Ми ж пропонуємо менш затратний процес, як технічно, так і по часу.

  Зйомка з БПЛА Нова космічна зйомка 
Для безпілотника потрібна бригада з двох спеціалістів, автомобіля та БПЛА. Продуктивність бригади за найбільш сприятливих умов – до 2 тисяч гектарів на день. Ані вам, ані нам не треба нікуди їхати! Зйомка відбувається повністю в автономному режимі.
2 Різноманітні технічні проблеми та налаштування можуть забирати до 10% корисного часу в полі. Крім того, дрони інколи падають. В середньому по агроринку України вважається нормою заміна безпілотника кожні 50 вильотів. Не проходить і дня, щоб якийсь з трьох наших супутників не мав можливості зняти вашу територію! Замовлення теоретично може бути виконане сьогодні на завтра. Або в перший безхмарний день. Тут все залежить від погоди. Максимальний строк виконання замовлень – 14 днів.
3 Зйомка з безпілотника передбачає отримання тисяч фотографій об’ємом по 20-30 Мб кожна. Для їх повноцінної обробки та створення ортофотоплану потрібні потужні комп’ютери і тривалий час. Можна звісно передати відзнятий матеріал для обробки в офіс, але заміський інтернет надто повільний для таких об’ємів.

Супутниковий знімок постачається протягом доби після зйомки.

А для створення ортофотоплану для одного кадру потрібно всього декілька годин.

 

В колах ГІС є добре відомий індекс NDVI. Що це і що він дозволяє отримати?

NDVI – це індекс, за яким можна судити про розвиток зеленої маси рослин під час вегетації. Чим краще розвинена рослинність під час вегетації, тим вище значення NDVI. Цей індекс найкраще використовувати для оцінки неоднорідності полів. Для прикладу, нижче представлено застосування NDVI в період сходів, коли осередки швидко зростаючих бур’янів яскраво видно на знімках жовтими плямами. Значення індексу для рослинності лежать в діапазоні від 0,2 до 0,8.

Завдяки картам NDVI можна визначити якість посівних робіт.

Регулярний огляд полів по знімках допомагає помітити зародження осередків інфекцій або появи шкідників. Завдяки своєчасному виявленню таких проблем можна провести захисні заходи з більшою ефективністю.

Протягом вегетації показник NDVI зростає та досягає свого піку близько 0,85 (у зернових – це момент колосіння) і потім починає знижуватися. Зниження індексу в кінці вегетації відображає процес дозрівання культур. Наприклад, для полів пшениці, таким чином можна визначити порядок збирання врожаю – чим нижче індекс NDVI, тим сухішим є зерно.

НАША ПРОПОЗИЦІЯ ДЛЯ ВАС:

Нова зйомка з супутника сільськогосподарських земель – 10 грн/га

Мінімальне замовлення – 2 000 га.

* акційна ціна дійсна до 31 серпня 2020 року

Також, ми можемо вам запропонувати додаткові аналітичні послуги.

Послуга «все включено» – 12 грн./га

  • нова зйомка;                                                                                                                 
  • створення ортофотоплану;                                                                                      
  • створення електронної карти контурів полів у форматі .shp або .kml;                         
  • точні площі кожного поля та земельного банку загалом;                                                        
  • створення карт NDVI та інших вегетаційних індексів.                                     

Якщо вас зацікавила дана пропозиція, або ж ви маєте додаткові запитання, звертайтесь до нас:

+38 097 815 89 54, info@tvis.com.ua

E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація