TVIS > Новини > Прес-реліз по результатам конференції GISTECH.UA-2021
26.10.21

Прес-реліз по результатам конференції GISTECH.UA-2021

Title Photo

20 Жовтня в київському готелі “БРАТИСЛАВА” відбулась щорічна Десята Міжнародна Конференція «GISTECH.UA-2021», в якій взяли участь близько 280 спеціалістів зі 170 організацій.
Ювілейний захід пройшов як завжди – у позитивній, дружній та доброзичливій атмосфері спілкування професіоналів. Після вимушеної коронавірусної перерви всім було приємно знову відчути себе у колі однодумців та наживо побачити давніх знайомих та друзів. Організатор заходу компанія ТВІС щиро вдячна усім спонсорам та учасникам заходу.

Пропонуємо вашій увазі огляд виступів, презентацій та новинок на конференції цього року. Будемо щиро вдячні за будь-які зауваження та пропозиції, що дадуть нам змогу в майбутньому провести наступні заходи краще.

ПОСИЛАННЯ НА МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

ФОТОЗВІТ *(Facebook)

Презентації доповідачів

 

 

Спонсори та партнери конференції 2021 року:

На правах організатора ювілейну конференцію відкрив керівник компанії ТВІС Олесь Ясинський, який у вітальній промові висловив щиру подяку учасникам, спонсорам та партнерам заходу.

За ним з вітальним словом до аудиторії звернувся Андрій Галайда, начальник департаменту розвитку НІГД Держгеокадастру. Він заохотив присутніх до розбудови національної інфраструктури геопросторових даних, а також коротко окреслив основні  виклики та проблеми, з якими сьогодні стикаються державні структури та приватні компанії вітчизняного сектору “гео”.

Наступним взяв слово Олександр Тасєв, менеджер з продажів у Східній Європі та країнах СНД генерального спонсора конференції — концерну HEXAGON Geospatial. Його доповідь була присвячена поєднанню геопросторового та операційного світів — від збору, аналізу та обробки даних до їх імплементації у конкретні операційні рішення.

Юрій Пекун – менеджер з розвитку бізнесу країн Східної Європи компанії GEOSYS представив презентацію, під назвою “GEOSYS API: стандарти якості супутникового і метео-моніторингу” в якій йшлося про практичне застосування  даних і алгоритмів моніторингу аграріїями, IT розроробниками, страховими компаніями, зернотрейдерами та ін. Доповідач у своїй доповіді продемонстрував як компанія GEOSYS, що надає послуги в агро аналітиці, допомагає аграріям та суміжним галузям у прийнятті рішень та контролі ризиків в сільському господарстві.

Підхопив тему новітніх розробок у галузі IT представник німецької компанії Schneider Digital, Адріан Іонеску. Тема його доповіді стосувалася тривимірних моніторів 3D PLURAVIEW, які фактично є стандартом якості 3Д-візуалізації в усьому світі. У надзвичайно цікавій доповіді було продемонстровано різноманітні переваги та унікальні можливості, які надає своїм власникам найсучасніша лінійка моніторів від Schneider Digital.

Роман Пугачов, заступник директора компанії “Є.П.С.” темою свого виступу обрав “Сучасні технічні рішення в галузі високоточного позиціювання для підтримки задач аерознімання”, де розповів про успішні проєкти, що їх мала  компанія в країнах Євросоюзу, а також про можливості геодезичного обладнання, яке компанія зараз реалізує на ринку.

Своїм практичним досвідом у царині розробки рішень для керування геоданими поділився з усіма присутніми Олександр Третьяков, директор з розвитку бізнесу компанії “Інтетікс”, який продемонстрував зразки готових рішень для державного сектору та агробізнесу, в тому числі з залученням аналітики супутникових даних. 

Далі про новітні GNSS-технології від Leica Geosystems розповів керівник відділу продажів швейцарсько-українського акціонерного товариства System Solutions, пан Михайло Туряниця. У своїй яскравій доповіді він показав мобільний додаток Android для більш ефективного використання мережевого покриття референцних станцій (яке налічує вже 170 штук), нові Viber та Telegram боти, а також розповів про проблеми, які виникають при зйомці геодезичним GNSS-обладнанням.

Другий блок конференції розпочався вітальним словом від менеджера по роботі з партнерами компанії AIRBUS Жана Луї Белана. Він розповів про можливості нового сузір’я супутників Pleiades NEO, які здатні продукувати знімки з роздільною здатністю до 30 см на піксель!  Вже наприкінці листопада ці супутники будуть доступні для комерційного замовлення. На поточний момент розвитку людства Pleiades NEO від AIRBUS —  це найбільш високоточні та детальні дані земної поверхні, які отримані з космосу.

Наступний доповідач, керівник компанії ELNAV Андрій Менько запропонував на розсуд аудиторії опис автономних безпілотних комплексів Аpache для гідрографічних вишукувань та батиметричної зйомки. Пан Андрій навів цікаві та недорогі приклади застосування Apache для зйомки рельєфу дна водойм.

Потім черга дійшла до компанії European Space Imaging (EUSI), від якої до нас з Німеччини приїхав менеджер з продажу пан Арно Дюран. У своїй презентації він поділився тими доробками, що вже має компанія у своєму здобутку, навів приклади успішного застосування супутникових знімків у багатьох сферах. Та головною новиною для публіки став факт про те, що вже 2022 року американська компанія MAXAR запустить на орбіту нове супутникове угруповання LEGION, що матиме змогу робити супутникові знімки з роздільною здатністю 29 см на піксель.

Директор компанії “ВКУРСI АГРО” Роман Граб розповів про застосування публічних даних в земельній сфері. Презентація зацікавила тих, хто має безпосереднє відношення до купівлі земельних ресурсів. У своїй доповіді пан Роман зміг окреслити широку гамму можливостей для застосування свого інформаційного продукту “Вкурсі Землі”, який є надійним помічником для управління земельним банком.

Підхопив тему новітніх розробок у галузі IT представник німецької компанії Schneider Digital, Адріан Іонеску. Тема його доповіді стосувалася тривимірних моніторів 3D PLURAVIEW, які фактично є стандартом якості 3Д-візуалізації в усьому світі. У надзвичайно цікавій доповіді було продемонстровано різноманітні переваги та унікальні можливості, які надає своїм власникам найсучасніша лінійка моніторів від Schneider Digital.

Роман Пугачов, заступник директора компанії “Є.П.С.” темою свого виступу обрав “Сучасні технічні рішення в галузі високоточного позиціювання для підтримки задач аерознімання”, де розповів про успішні проєкти, що їх мала  компанія в країнах Євросоюзу, а також про можливості геодезичного обладнання, яке компанія зараз реалізує на ринку.

Своїм практичним досвідом у царині розробки рішень для керування геоданими поділився з усіма присутніми Олександр Третьяков, директор з розвитку бізнесу компанії “Інтетікс”, який продемонстрував зразки готових рішень для державного сектору та агробізнесу, в тому числі з залученням аналітики супутникових даних, а також довів до аудиторії чисельні переваги свого програмного продукту.

Далі про новітні GNSS-технології від Leica Geosystems розповів керівник відділу продажів швейцарсько-українського акціонерного товариства System Solutions, пан Михайло Туряниця. У своїй яскравій доповіді він показав мобільний додаток Android для більш ефективного використання мережевого покриття референцних станцій (яке налічує вже 170 штук), нові Viber та Telegram боти, а також розповів про проблеми, які виникають при зйомці GNSS-обладнанням.

Прядка Костянтин, менеджер з продажу компанії “Навігаційно-Геодезичний Центр”, завершував своїм виступом другий блок конференції. Костянтин представив сучасні рішення у лазерному скануванні, де спочатку торкнувся теоретичних засад лазерного сканування на прикладі обладнання Leica Geosystems. Далі було розглянуто еволюцію модельного ряду приладів для сканування різного роду поверхонь. Наприкінці були розглянуті реальні успішні проєкти з використанням найновітнішого обладнання, нещодавно придбаного компанією “НГЦ”.

Після закінчення обідньої перерви учасників конференції було запрошено на останній блок доповідей.

Розпочав його Роман Михалевич – представник українського виробника дронів, заступник директора з продажів та розвитку компанії ТОВ “Калвер Авіейшен” . У своїй доповіді, що мала назву «Безпілотні технології: трансформація та перспективи розвитку галузі» він розкрив переваги своєї компанії, яка має найбільший флот БпЛА (дронів) в Україні для надання послуг у різних галузях, особливо у сфері високоточного геодезичного аерофотознімання та для аграрного сектору. Роман Михалевич поділився досвідом застосування дронів для створення цифрових моделей рельєфу, хмар точок та топографічних планів масштабу 1:500-1:5000.

Директор київської компанії «КМС», Дмитро Мізін розповів про рішення корпорації Trimble для збору, аналізу та обробки геопросторових даних. Він показав, як саме лінійка програмних продуктів від Trimble ефективно застосовується у таких царинах, як проектування та контроль на будівництві, застосування на залізничному транспорті, перевезення та логістика, управління транспортною інфраструктурою, лісове та сільське господарство.

Актуальну та болючу тему «Сучасні геоінформаційні технології для створення високонавантажених систем управління активами та землями територіальних громад» було запропоновано Андрієм Черіним, директором київської компанії SOFTPRO, який ґрунтовно описав особливості застосування геопросторової інформації для територіальних громад. Пан Черін окреслив п’ять надважливих сьогодні питань геоінформаційних технологій: ГІС-інфраструктура, можливість інтеграції даних з багатьох джерел, перевірка якості отриманих даних, формування баз геоданих, стандартизація подання інформації та узгодження інтерфейсів, імплементація готових рішень та процесів у інформаційну систему територіальних громад.

Вадим Колесніченко, технічний директор та головний конструктор ABRIS DG – потужного українського виробника та оператора дронів – познайомив учасників конференції з унікальною розробкою компанії. Нові авіаційні комплекси FLIRT у якості потужного інструмента збору геопросторових даних з успіхом використовуються у різних країнах світу на всіх континентах.

Директор ТОВ “Компанія Геонікс” Олександр Підлісний підняв актуальну тему автоматизації при створенні топографічних карт та планів у програмному середовищі ArcGIS Desktop. Він яскраво продемонстрував багаторічний досвід компанії у створенні та вдосконаленні інструментів автоматизації, які суттєво полегшують процес картографування і контролю якості проєктів виконаних у програмних продуктах компанії ESRI.

Олексій Доманський, заступник директора компанії ТВІС розповів про плани виведення наступного року корейським оператором Satrec на орбіту нового супутника  SpaceEye-Т, що здатен отримувати дані з просторовою роздільною здатністю до 30 см на піксель. Також Олексій Доманський розповів про радарні супутники CAPELLA SPACE, які можуть надавати інформацію як вдень, так і вночі ще й за будь-якої погоди. Додатковими перевагами радарних супутників з синтетичною апертурою є частий ревізит та можливість отримання зйомки у надвисокій роздільній здатності 50см/піксель.

Директор компанії HI-TARGET Олексій Куценко розповів про сучасні GNSS приймачі з інерціальною системою нахилу (imu) до 60° за доступною ціною. Цей прилад має потужний спектр можливостей нового покоління RTK-приймачів, що використовуються для польового збору геопросторових даних.

Завершити третій блок та й загалом усі виступи цьогорічної конференції випало очільниці  топографічного відділу компанії Drone.ua пані Тетяні Кондратенко. Її яскрава доповідь гуртувалася навколо практичного досвіду використання БПЛА у містобудівній діяльності.

Зі ще одним партнером компанії ТВІС – американською компанією CAPELLA SPACE познайомив слухачів у залі заступник директора компанії ТВІС, Олексій Доманський. Тема його доповіді мала назву: «Радарні супутники CAPELLA SPACE – надійне джерело інформації в будь-яку погоду» та розповіла про виняткові переваги супутників з синтетичною апертурою радару, що здатні робити знімки за будь-якої погоди, мають частий ревізіт, пропонують кінцевий продукт у надвисокій роздільній здатності та мають високу швидкість опрацювання замовлення (від замовлення до постачання готових знімків).
Продукти CAPELLA SPACE – це по справжньому унікальні, інноваційні рішення на українському ринку, що не мають аналогів.

Завершити третій блок та й загалом усі виступи на цьогорічній конференції випало представниці компанії Drone.ua – пані Тетяні Кондратенко, – керівниці топографічного відділу. Її доповідь гуртувалася на практичному досвіді з використання БПЛА та мала відповідну назву: «досвід використання дронів (БПЛА) у містобудівній діяльності».

Наприкінці заходу, за доброю традицією, організатор заходу та його партнери провели «Космічну лотерею», де кожен з присутніх мав можливість виграти цінні призи, а один – навіть суперприз – найсучасніший LED-TV з діагоналлю у 55 дюймів!

Цим обранцем долі цього року став представник компанії ВІЗІКОМ, пан Лопата Андрій Віталійович.

Ми щиро дякуємо нашим спеціальним усім нашим гостям та партнерам заходу. Було неймовірно приємно знову зустріти усіх Вас, неформально поспілкуватися, поділитися новими здобутками та планами на майбутнє, ми щиро цінуємо Ваш високий професійний рівень доповідей і актуальність запропонованих тем.

Компанія ТВІС щиро запрошує усіх взяти участь в конференції GISTECH.UA в наступному році!

До нових приємних зустрічей!

E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація