+38 097 815 89 54

Офіційний прес-реліз за результатами конференції GISTECH.UA-2017

Офіційний прес-реліз за результатами конференції GISTECH.UA-2017

18.05.17
Офіційний прес-реліз за результатами конференції GISTECH.UA-2017

18 травня в Києві відбулася Сьома Міжнародна Конференція «GISTECH.UA-2017», в якій загалом взяли участь 265 спеціалістів зі 158 організацій. Компанія ТВІС вдячна усім учасникам та пропонує вашій увазі офіційний прес-реліз по завершенні заходу. Просимо учасників надсилати побажання та зауваження, головним чином, критику, адже хочемо наступні заходи зробити ще кращими.

 

ФОТОЗВІТ

ВІДЕО

ПРЕЗЕНТАЦІЇ

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

Спонсорами заходу виступили: Hewlett-Packard – генеральний спонсор, AIRBUS (Франція), European Space Imaging (Німеччина), Deimos Imaging (Іспанія), компанія System Solutions, геодезичне обладнання Leica Geosystems (ПрАТ «ЕЛМІЗ»), компанія HERE Ukraine, проект «Знайдено!», компанія "Geo-Progress", агентство «Defense Express».

На конференції також були присутні особливі гості: пан Массімо Зотті (світова легенда обробки радарних знімків з італійської компанії Planetek), Андрій Лагутін (командир взводу АТО), Володимир Агафонкін (автор бібліотеки Leaflet, ідеолог сучасної веб-картографії) та Анатолій Бондар (перший голова управління геодезії, картографії та кадастру незалежної України, 1991-2002рр.)

nr airbus logo eusi
znaydeno here deimos imaging logo
ltrade leica logo geoprogress geomax logo defenseexpress logo

 

Відкрив конференцію директор Компанії ТВІС Олесь Ясинський на правах організатора конференції. У своєму виступі він подякував спонсорам та партнерам за підтримку, а також анонсував програму конференції.

Після короткого привітання учасників з початком конференції, перед аудиторією виступив представник компанії AIRBUS (Франція) Жан Луї Беллан, який показав переваги продуктів AIRBUS та поточний стан розвитку технологій дистанційного зондування у Франції, а також зазирнув у майбутнє дистанційного зондування, яке створюється в Європі вже сьогодні. За його словами, AIRBUS планує збільшення інвестицій в розвиток послуг в області поставок геоінформаційних даних для агросектору. "Сільськогосподарський сектор ГІС-ринку розвивається дуже швидко, ми плануємо суттєво збільшити інвестиції в цей сектор. Наше завдання допомогти фермерам у вирішенні екологічних проблем, а також заощадити кошти при вирощуванні сільгосппродукції", - зазначив Ж.Л. Беллан, - “адже на сьогоднішній день інформацію супутників високої і надвисокої роздільної здатності від супутників DMC, Spot-6/7 і Pleiades-1/2 в інтересах агросектору вже активно використовують клієнти по всьому світу. Сьогодні наш сервіс лише у Франції обслуговує 800 тис. га земель сільгосппризначення. Це набагато менше, ніж площа сільгоспземель в обробці в Україні".

Представник компанії European Space Imaging (Німеччина) Арно Дюран розповів про сузір’я супутників DigitalGlobe та старт комерційної експлуатації супутника WorldView-4 надвисокої роздільної здатності 30 см на піксель. За результатами перемовин на конференції з директором відділу продаж EUSI пані Мікаелою Нойман, компанія ТВІС добилася зниження ціни на 25% для нової зйомки 30см для українських користувачів на період літа 2017 року. Про початок акційної пропозиції буде повідомлено окремо.

Марія Уразаєва – представниця іспанської компанії Deimos Imaging (яку нещодавно придбав канадський оператор Urthecast) – у своїй промові розповіла про альянс світових супутникових операторів під назвою PANGEO, який об’єднує виробників космічних апаратів з Іспанії, США, Казахстану, Канади, ОАЕ, Китаю та Сінгапура. Альянс сьогодні налічує 15 супутників, роздільною здатністю від 20 метрів до 75 см. Ще 56 супутників мають приєднатися до альянсу в найближчі роки. 

Після презентацій іноземних гостей генеральний директор Володимир Бабченко розповів про діяльність спільного українсько-швейцарського підприємства «Систем Солюшнз». Зокрема, про практику застосування лазерного сканування автомобільних доріг. Представлена технологія вже сьогодні дозволить Укравтодору економити час та гроші на геодезичних вишукуваннях при ремонті доріг.

В наступній доповіді Максим Галушко від імені ПрАТ «Елміз» виступив з презентацією технологій підземного сканування (георадара). Завдяки георадару можна знаходити незаконні врізки в газопроводи та водогони.

Аудиторія також заслухала презентацію колеги Максима по ПрАТ «Елміз» Володимира Гандзюка з проектами використання лазерного сканування для інвентаризації нутрощів промислових підприємств. Завдяки цій технології можна отримати матеріали інвентаризації та 3D-модель всіх складних конструкцій в приміщеннях заводів і фабрик. Результати таких робіт будуть корисні для технічних менеджерів, головних інженерів, а також у разі продажу підприємства.

Партнер форуму компанія GeoProgress представила наземну фотограметричну станцію від компанії GEOMAX з технологією PicPoint. Олексій Куценко продемонстрував присутнім оглядове відео, яке пояснює наскільки тепер полегшується праця в полі рядового інженера-фотограметриста. Відео доступне на каналі ТВІС в Youtube.

Андрій Головін з компанії Mapbox (США) розповів нам про можливості платформи з мапами  та геоданими під назвою Mapbox. Ви можете створювати власні стилі векторних карт або редагувати існуючі стилі за вашим смаком. Вигляд карт може змінюватися в реальному часі, що відкриває абсолютно нові інтерактивні можливості, які обмежені лише вашою уявою. Повна презентація Андрія Головіна розміщена на каналі компанії ТВІС в Youtube. 

Компанія HP – генеральний спонсор форуму – виступив з презентацією, у якій йшлося про робочі станції HP Z Workstation нового покоління. Валентин Ковшун розповів чому саме це апаратне забезпечення  є стандартом продуктивності та потужності для ГІС-спеціалістів в усьому світі. Крім того компанія НР представила на своїй виставці серію нових плотерів, а наприкінці заходу забезпечила головний приз Космічної лотереї.

Вадим Остапенко презентував проект Знайдено! За допомогою інструментів геопорталу місцева влада та громадські організації можуть знаходити інформацію про незаконне використання земель, лісові вирубки, самовільне будівництво та стихійні звалища. Посилання на геопортал - http://maps.znaydeno.com.ua/ 

Пан Массімо Зотті, представник компанії Planetek з Італії (http://www.planetek.it/) показав результати моніторингу зсувів грунту. Роботи з моніторингу актуальні для виявлення зон ризику зсуву, просідання грунту під будівлями та об'єктами будівництва. Потримати в руках всі можливості моніторингу можна  на платформі Rheticus.

Руслан Шевчук з Центру Аерокосмічних Досліджень Землі (ЦАКДЗ) – розповів про методику, за допомогою якої можна вирахувати збитки держави від незаконного видобутку бурштину без виїзду на місцевість. Актуально для всіх, хто бореться з незаконним видобутком бурштину в Україні.

Олександр Водолажченко розповів про використання космічних знімків для розрахунків в проектах LSS агрохолдингу Agrogeneration. У своїй доповіді він торкнувся болючої теми – нестачі безхмарних супутникових даних безкоштовних сервісів Sentinel та Landsat. Партнер холдингу харківська компанія «Спаеро-ГІС» (Володимир Ніколаєв) представила свої розробки з аналізу супутникової інформації та візуалізації цих даних на платформі ArcGIS.

Сергій Шелковніков з міста Кропивницького розповів нам про можливості платформи GISFile, як соціального картографічного сервісу для створення, обміну та публікації карт. Посилання на геопортал - http://gisfile.com/map/. Чудовий приклад розробки вітчизняного продукту для ефективного управління геопросторовими даними.

Людмила Ліщенко з Центру Аерокосмічних Досліджень Землі (ЦАКДЗ) презентувала результати моніторингу зсувів ґрунту в межах міста Києва. Карти моніторингу зсувів ґрунту на схилах столиці України були передані департаменту житлово-комунальної інфраструктури Києва та актуальні для всіх забудовників Печерського, Шевченківського та Подільського районів.

Олексій Доманський з компанії ТВІС розповів про переваги використання аерофотозйомки малих територій за допомогою дронів. Така зйомка оптимальна та корисна для побудови топопланів масштабу від 1:500 до 1:2000.

Андрій Черін з НДІГК  прояснив ситуацію щодо інтерактивної карти незаконних вирубок лісів Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Наразі геопортал закритий для публічного доступу, оскільки проводяться перевірки законності по кожному випадку вирубки лісу.

Директор компанії АРЦ Роман Челноков докладно розповів про можливості аерофотозйомки та інших джерел даних ДЗЗ для отримання якісних геоданих. Було цікаво бачити наскільки масштабною є географія проектів цієї компанії.

Марк Желєзняк повідав про проект RODOS, що передбачає створення системи швидкого виявлення поширення радіації при можливій аварії на атомній електростанції. Замовник потребував високоточної карти Чорнобильської Зони Відчуження з детальними характеристиками лісових насаджень для моделювання поширення радіації в разі надзвичайної ситуації, наприклад, колапсу саркофага або неправильної експлуатації СВЯП (Сховище Відпрацьованого Ядерного Палива). Створена модель повинна враховувати безліч факторів, у тому числі обсяг витоку радіації, погоду, напрямок і силу вітру.

Костянтин Нестеренко з компанії «ЕОС ДАТА АНАЛІТІКС Україна» (м. Дніпро) розповів про надзвичайні можливості нового веб-ресурсу Land Viewer. Портал Land Viewer - це унікальний інструмент для скачування та швидкої візуалізації супутникових знімків сенсорів Sentinel, Landsat та MODIS.

Директор компанії «ГЕОНІКС» Олександр Підлісний поділився досвідом роботи з ArcGIS та можливостями значної економії трудових ресурсів при створенні топографічних планів. Його компанія володіє індивідуально розробленими курсами вивчення всіх аспектів програмного забезпечення ArcGIS. Наприкінці заходу в лотереї був розіграний безкоштовний тренінг з ArcGIS від компанії ГЕОНІКС.

Голова Центру обробки геопросторових даних Андрій Тарнопольський у своїй промові побажав присутнім ніколи не відчувати того жалю, який він відчув сьогодні на захисті докторської дисертації в одному з профільних вузів Києва. Найбільше здивування та обурення  в Андрія Віліановича викликало безглузда ситуація протистояння науки та виробництва, що деінде все ще спостерігається в нашому суспільстві. Коли наука не полегшує життя суб’єктів господарювання, не допомагає підвищувати ефективність промислового виробництва, а інколи живе власним життям, відірваним від реалій сьогодення.

Остання доповідь від Олексія Петрова з компанії Klever Systems про нове угрупування PLANET з 250 супутників неабияк здивувала навіть професіоналів галузі, адже ніхто не вірить що нові технології ДЗЗ могли так далеко зайти за такий короткий проміжок часу. Олексій розповів про нові можливості моніторингу сільськогосподарських угідь з щоденними знімками від компанії PLANET.

Протягом конференції відбулося три вікторини на тему «Чи знаєш ти Україну?», де учасникам потрібно було по супутниковому знімку назвати місто або територію. Спонсором вікторини виступила компанія AIRBUS, завдяки якій переможці отримали сувеніри у вигляді USB-накопичувача.

Вперше в рамках конференції відбувся конкурс ГІС-проектів, в якому взяло участь 8 робіт з КНУБА, Дніпрокосмос, Scanning Processing Modelling, ГО "Старий Дніпро", Інститут еволюційної екології, НЦУВКЗ, Науковий центр аерокосмічних досліджень. Компанія Scanning Processing Modelling представила 3D-модель кар'єру створену методами БПЛА. ГО "Старий Дніпро" здійснили історичну ГІС-реконструкцію Дніпра. Інститут еволюційної екології дослідив вплив каскаду ГЕС на водоохоронні території. Представники КНУБА продемонстрували схему доступності дошкільних навчальних закладів, а також провели моніторинг морської берегової лінії. НЦУВКЗ здійснили інтерферометрію Солотвинського кар'єру. Науковий центр аерокосмічних досліджень представив оцінку стану водно-болотних угідь. 

Переможця визначили спонсори шляхом голосування. Головний приз 5000 гривень отримав проект від підприємства ДП «ДНІПРОКОСМОС» - філії Національного Центру управління та випробування космічних засобів ДКАУ. Проект висвітлює одну з критичних екологічних проблем Дніпропетровської області – це обробіток сільгосп-земель в безпосередній близькості до річок та водоймищ, тобто фактично на березі. Законом передбачена природоохоронна смуга з обмеженнями до 100 метрів від водойм, проте це застереження на місцях масово не виконується. Внаслідок цього пестициди та отрутохімікати від засобів захисту рослин та удобрення ґрунту потрапляють у воду, відбувається замулення річок та ставків, аномальне цвітіння води та отруєння риби. Заступник начальника «ДНІПРОКОСМОС» Євгеній Капустін у своїй короткій промові подякував присутнім та спонсорам за підтримку та пообіцяв продовжити кропітку роботу з виявлення порушень обробки земель.

Після обіду відбувся короткий благодійний аукціон з продажу щойно надрукованого на плотері HP календаря з колективною фотографією учасників конференції на східцях готелю. Директор ТОВ «Геодезична інжинірингова агенція» Олексій Примак дав найбільшу ціну за календар. Всі кошти були одразу передані командиру взводу АТО Андрію Лагутіну для закупівлі необхідного спорядження для його підлеглих, що захищають Україну на передовій.

Наприкінці конференції вже по традиції відбулась «Космічна лотерея», яка налічувала 17 комплектів спонсорських призів для учасників. Головний приз лотереї – лазерний принтер/МФП від генерального спонсора HP – виграла представниця компанії «ПРОЕКТГЕНПЛАН» Марія Растворова, що займається  архітектурно-будівельним проектуванням, містобудуванням та запровадженням геоінформаційних технологій.

«Дякую всім учасникам нашої конференції за довіру та підтримку галузі ГІС в Україні, – говорить Олесь Ясинський, директор компанії ТВІС, – наперекір поточній складній ситуації на ринку, фахівці не оминули цю подію та підтримали нас. Окремо хотів би відзначити роботу спонсорів та партнерів нашої конференції. Без їх участі та підтримки нашому колективу не вдалось би провести захід на високому рівні. До зустрічі в 2018 році!».

E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація