TVIS > WorldView-1

WorldView-1

WorldView-1 – комерційний супутник, який належить компанії Digital Globe. Запущений 18 вересня 2007 року з авіабази Вандерберг ракетою-носієм «Дельта-2».

КА WorldView-1 оснащений телескопом з апертурою 60 см для зйомки тільки в панхроматичному режимі. Супутник може знімати різними способами: кадрова зйомка, маршрутна зйомка (уздовж берегових ліній, доріг та інших лінійних об’єктів), майданна зйомка (зони розміром 60х60 км), а також стереозйомка.

Коротко про головне

Супутник сконструйований і виготовлений компанією Ball Aerospace, що спеціалізується на створенні наукових супутників і космічних обсерваторій, таких як, наприклад, «Кеплер». Це не перший спільний проект компаній. У 2001 році був запущений супутник «QuickBird», який пропрацював на орбіті 5 років.

На апараті встановлена 50-сантиметрова панхроматична фотокамера, що дозволяє отримувати зображення Землі з роздільною здатністю до півметра. «WorldView-1» працює на висоті 496 кілометрів. За один повний цикл, що становить 1,7 дня, супутник отримує зображення з роздільною здатністю, що покривають 750 тисяч квадратних кілометрів. Апарат також обладнаний системою визначення географічних координат Землі.

Проект частково фінансувався американським Національним агентством геопросторової розвідки (NGIA). Деякі зображення, одержувані «WorldView-1» для NGA, не доступні для широкого загалу.

Технічні характеристики

Дата запуску
18 вересня 2007 року
Стартовий майданчик
авіабаза Ванденберг (США)
Засіб виведення
РН Delta II (США)
Розробник
Ball Aerospace & Technologies (США; платформа, інтеграція), Eastman Kodak (США; оптична камера), EXELIS (США; інтеграція), BAE Systems (США; система обробки)
Оператор
DigitalGlobe (США)
Маса
2500 кг
Тип орбіти
Сонячно-синхронна
Висота орбіти
496 км
Нахил орбіти
97,2 град.
Розрахунковий термін функціонування
7 років
Режим зйомки
панхроматичний
Спектральний діапазон, мкм
0,50-0,90
Просторова роздільна здатність (в надирі), м
0,5
Максимальне відхилення від надира, град
40
Радіометрична роздільна здатність, біт/піксель
11
Точність геопозиціонування, м
CE90 mono = 5
Ширина смуги зйомки, км
17,6
Продуктивність зйомки, млн кв. км / добу
0,75
Періодичність зйомки, добу
5,7 (з кутом відхилення від надиру до 20 градусів)
E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація