+38 097 815 89 54

Семінар «Високі технології для задач оборони і розвідки» відбувся!

Семінар «Високі технології для задач оборони і розвідки» відбувся!

09.09.14

09 вересня 2014 року в готелі «Братислава» відбувся одноденний семінар для силових структур України «Високі технології для завдань оборони та розвідки». Захід організований компанією ТВІС спільно з концерном HEXAGON.

 

Семінар відвідало близько 120 гостей. Серед присутніх були представники РНБО, Служби безпеки України, спеціальних служб, Міністерства оборони, Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Генерального штабу, Держприкордонслужби, а також представники Національної гвардії та добровольчих загонів, задіяних в АТО.

 

hexagon1У програмі було представлено нову лінійку програмного забезпечення від компанії HEXAGON Geospatial з обробки геопросторових даних для військових, розвідувальних, охоронних та інших завдань. Так, зокрема, у своїй доповіді Ірина Ветцель (Швейцарія) – представник концерну HEXAGON – розповіла про проект модернізації основних служб збройних сил Норвегії, що передбачав створення інтегрованої повнофункціональної системи клієнт-сервер для роботи з географічною інформацією, разом з розробкою порталу для безпечного онлайн-замовлення та розподілу інформації між військовими службами. Фактично Норвегією створено єдину систему розповсюдження геоданих в спеціальному закритому веб-середовищі для всіх причетних, від солдата до головнокомандуючого, зі своїми правами доступу.

 

Відкрив форум Олесь Ясинський, директор компанії ТВІС. У своєму виступі він розповів про напрямки діяльності компанії та анонсував спеціальні акційні пропозиції від ТВІС-ІНФО. Наприкінці свого виступу Олесь Ясинський запросив на тренінги навчального центру ТВІС всіх бажаючих освоїти останні версії прикладних програм ERDAS IMAGINE та GeoMedia.

 

Інженер проектів компанії Intergraph з Німеччини Райнер Пічман розповів про особливості нового продукту ERDAS IMAGINE 2015, про необхідність процедур орторектифікації, про збір інформації з перехоплення сигналів на землі, в морі (SIGINT)про модуль AutoSync з автоматичної реєстрації зображень, про модулі DeltaCue та Spatial Modeller для аналізу та  виявлення змін на знімках, про інструменти атмосферної корекції, про обробку лідарних та радарних супутникових даних за допомогою RADAR Toolbox.

 

Фелікс Пульс з компанії European Space Imaging GmbH (Німеччина) присвятив свою доповідь огляду нового супутника WorldView-3 компаніїї DigitalGlobe, який був запущений в серпні 2014 року. Був представлений зразок даних з цього революційного апарату на територію аеропорту міста Мадрид. Цей апарат має шістнадцять мультиспектральних каналів та нечувану роздільну здатність сенсора - 31 см в надирі. Також великий інтерес слухачів викликала інформація про нове багатообіцяюче сузір'я супутників SkySat від компанії SkyBox Imaging. Перші два супутники SkySat-1 SkySat-2 вже на орбіті, загалом все угруповання до 2016 року нараховуватиме 24 супутників. Крім передачі кольорових зображень субметрової роздільної здатності, вперше супутники здатні знімати відео з космосу в якості HD тривалістю 90 секунд та площею 880 на 2000 метрів. Незважаючи на деякі проблеми з обробкою сирих супутникових зображень  цих сенсорів, комерційне розповсюдження знімків вже стартувало. Фелікс протягом свого виступ демонстрував знімки з переконливими доказами перетину кордону України військами Російської Федерації з ідентифікацією об’єктів військового призначення противника.

 

Регіональний менеджер концерну AIRBUS (Франція) Ерік Дуклос-Жендрьо розповів про лінійку продуктів Geo-Intelligence від AIRBUS. У своїй доповіді «Геопросторова розвідка: експертні поради від концерну AIRBUS» він звернув увагу присутніх на те, що концерн володіє унікальним угрупованням космічних апаратів з оптичних супутників Pleiades-1/2, SPOT-6/7, Formosat, Deimos  та двох радарних супутників високої роздільної здатності TerraSAR-X і TanDEM-X. Це угруповання супутників дозволяє вирішувати найвибагливіші завдання замовників і забезпечує найвищу швидкість виконання нової зйомки. У своїй презентації пан Дуклос-Жендрьо розповів про продукт аналітики різночасових знімків під назвою GoMonitor, який легко зрозумілий та доступний навіть непрофесіоналам через веб-інтерфейс. Також Ерік представив оптичні космічні знімки на територію Донбасу та прикордонної смуги за різні дати з ідентифікацією об’єктів військового призначення противника. Крім того, були продемонстровані радарні супутникові знімки, що дозволяють з високою точністю ідентифікувати воєнні об’єкти. Так у режимі Scanning SPOT Light супутник TerraSAR-X може робити зйомку з роздільною здатністю 25см, що дозволяє розпізнавати цілі, робити високоточний аналіз території та її швидке картографування. Наприкінці виступу Ерік нагадав про високоточні цифрові моделі рельєфу під назвою WorldDEM, які сьогодні пропонуються за ціною лише 10 євро за кв. км. Ця регулярна сітка з кроком 12 метрів з приголомшливою точністю висот була отримана за допомогою радарних супутників TerraSAR -X і TanDEM -X, які протягом трьох останніх років безперервно виконували сканування нашої планети.

 

Володимир Бабченко з компанії «Систем Солюшнс» представив національну мережу референцних станцій, зупинившись на перевагах її використання мережі в режимі RTK. Володимир також розпочав серію доповідей про використання БПЛА, коротко зупинившись на сферах застосування,перевагах, навігаційному забезпеченні БПЛА, прикладах польотів БПЛА в режимі навігації RTK. Також він представив безпілотник під назвою eBee від швейцарської компанії SenseFly, за допомогою якого швидко і просто створюються ортофотоплани і цифрові моделі рельєфу.

 

У наступній доповіді голова «Центру державного земельного кадастру» Андрій Тарнопольський представив існуючий сервіс захищеного доступу до картографічної інформації. Це фактично офлайн геопортал для військових підрозділів, що воюють безпосередньо на передовій. Він може містити наступні дані: ортофотоплани аерофотозйомки, топографічні карти масташтабного ряду від 1:2000 до 1:500000, цифрову модель рельєфу масштабу 1:10000, нові ортофотоплани на основі супутникових знімків, векторні дані з нумерацією будинків та найменуванням вулиць. В живому показі було продемонстровано швидкість роботи з геопросторовими  в цьому геопорталі.

 

В’ячеслав Кортунов з Харківського Авіаційного Університету розповів про можливості застосування безпілотних систем (воєнний моніторинг, екологічний моніторинг, фотографування об’єктів ,3Д реконструкція будівель), а також про відмінності та особливості безпілотних систем літакового, вертолітного та мультироторного типів.

 

Волонтери України висловили побажання Міністерству оборони впроваджувати подібні геотехнології у військові підрозділи української армії (при чому це треба було робити ще на вчора), реально забезпечувати армію, а не тільки на словах, картами, аерофото- та космічними знімками, програмами та інформаційними системами, БПЛА, GPS–навігаторами, а також  використовувати досвід розвинутих країн (в тому числі НАТО),  вибудовувати ефективні схеми кооперації з волонтерського організаціями.

E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація