+38 097 815 89 54

Офіційний прес-реліз за результатами конференції GISTECH.UA-2018

Офіційний прес-реліз за результатами конференції GISTECH.UA-2018

22.05.18

22 травня в Києві відбулася Восьма Міжнародна Конференція «GISTECH.UA-2018», в якій взяли участь 320 спеціалістів зі 160 організацій. Компанія ТВІС вдячна усім учасникам та пропонує вашій увазі офіційний прес-реліз заходу. Просимо учасників надсилати побажання та зауваження, головним чином, критику, адже хочемо наступні заходи зробити ще кращими.

Презентації

Програма конференції

Відео

Фотозвіт

Офіційний прес-реліз за результатами конференції GISTECH.UA-2018

Спонсорами заходу виступили: SmartDrones  – генеральний спонсор, AIRBUS (Франція), European Space Imaging (Німеччина), Hewlett-Packard, компанія EOS Data Analytics, компанія CHCNAV та elNAV, компанія «GeoSys», компанія «EPS», торговий дім LTrade (ПрАТ «ЕЛМІЗ»). Партнерами конференції виступили - Навігаційно-Геодезичний Центр (м. Харків), Hi-Target UA, КМС, Київський Інститут Земельних Відносин.

sd airbus logo eusi
eos da HP chc logo
ss logo Phase One logo geosys logo
EPS flytech logo lit geo
 

Відкрив конференцію на правах організатора конференції директор Компанії ТВІС Олесь Ясинський. У своєму виступі він подякував спонсорам та партнерам за підтримку, а також анонсував програму конференції.

Після короткого привітання учасників з початком конференції генеральний директор «Систем Солюшнз» Володимир Бабченко розповів про діяльність спільного українсько-швейцарського підприємства. Зокрема, про практику застосування лазерного сканування автомобільних доріг. Представлена технологія вже сьогодні дозволить Укравтодору економити час та гроші на геодезичних вишукуваннях при ремонті доріг.

Далі після короткого анонсу виставок геодезичного обладнання від компаній Є.П.С. та elNAV, виступив Сервер Акімов з компанії SmartDrones. Він розповів про БПЛА, які пропонує компанія, надав коротку характеристику найпопулярнішим продуктам, показав наочно результати знімання з кожного апарату. 

Консультант компанії SmartFarming Вадим Остапенко розповів про нові відпрацьовані продукти, які надає компанія. Розповів як за допомогою супутникових знімків різної роздільної здатності та даних з БПЛА здійснюється моніторинг сходів та підрахунок густоти рослин, моніторинг шкідників та забур’яненості, моніторинг виконаних технологічних операцій. Також розповів про результати автоматичної генерації і показав карти, які створені за допомогою штучного інтелекту та аналітики. Завершив свій виступ оглядом найбільш відповідних БПЛА і сенсорів для збору даних для агромоніторингу.

Лукаш Хвістек з Польщі представив розробку компанії FlyTech UAV – БПЛА літакового типу – BIRDIE. Коротко ознайомивши аудиторію з технічними характеристиками дрона, розповів переваги використання BIRDIE у різних галузях, зупинився на техніці отримання максимально якісного ортофотоплану, що нею користуються у FlyTech UAV. Упродовж доповіді підкріплював сказане зразками отримуваних ортофотопланів, а також похідних продуктів зйомки з BIRDIE – цифрової моделі рельєфу та 3D-моделі.

Микола Уваров з компанії EOS Data Analytics розповів про сервіси єдиної платформи EOS Crop State Monitoring & Crop Yield Forecasting Platform. За допомогою цієї платформи компанія на основі супутникових знімків здійснює класифікацію сільськогосподарських культур та земного покриву, моніторинг посівів та прогноз врожайності, визначення вологості ґрунту та типів ґрунтів, деталізацію метеорологічних полів. 

Лев Кузьмін з компанії EOS Data Analytics розповів про те, як чотири компоненти платформи EOS: Land Viewer, Storage, Vision, Processing – забезпечують унікальні конкурентні переваги для користувача геоданих. Платформа дозволяє взаємодіяти з геоданими у хмарі, здійснювати розміщення даних, пошук, аналіз та обробку. 

У рамках конференції відбувались виставка геодезичного обладнання – окремий зал готелю із найкращими зразками геодезичного обладнання від компаній CHCNAV та elNAV, Є.П.С., SystemSolution (Leica), Елміз (LTrade), КМС (Trimble)  і виставка БПЛА від генерального спонсора конференції – найбільшого інтегратора безпілотних технологій на ринку України SmartDrones, які представили свої дрони на терасі другого поверху готелю.

Другий блок конференції розпочався з доповіді Компанії HP – золотого спонсора форуму – у якій йшлося про ті рішення від HP, що якнайкраще підходять для різних типів геозадач. Валентин Ковшун у своїй презентації розповів про технічні характеристики надпотужних станції лінійки Z для професіональної обробки великих масивів даних, міні ПК для CAD-програм, а також більш легкі варіанти – ноутбуки та планшети, удосконалені для складних і повсякденних задач. 

Замість представника Phase One (Німеччина) Бертрана Сен-Гюлєма, який з технічних причин не зміг приїхати в Київ, виступив Олексій Доманський. Він розповів про аерофото та промислові рішення від Phase One. Компанія пропонує камери для дронів, вертольотів та літаків з сенсором 100МП і більше для максимально чіткого зображення та широкого поля огляду. Олексій надав технічні характеристики найпопулярніших камер Phase One, а також продемонстрував наочно неймовірну роздільну здатність камер та можливості додаткових сенсорів.

Представник компанії European Space Imaging (Німеччина) Арно Дюран у своїй презентації продемонстрував зразки супутникових знімків на окуповану територію України, на яких однозначно ідентифікуються типи ворожої техніки країни-агресора. Арно підкреслив абсолютну важливість якісних детальних знімків, зокрема для потреб військових в рамках проведення Операції Об’єднаних Сил. 

Невдовзі після цього перед аудиторією виступив представник компанії AIRBUS (Франція) Жан Луї Белан з презентацією нових потужностей концерну AIRBUS, які стануть доступні з запуском сузір’я нових чотирьох супутників Pleiades NEO. Дані з цього угрупування супутників забезпечать стабільне покриття території даними 30-сантиметрової роздільної здатності вже через два роки.

Паралельно у залі «Аудиторія» другий блок розпочався вітальним словом від ветерана галузі – першого голови управління геодезії, картографії та кадастру незалежної України, 1991-2002рр Анатолія Бондаря.

Після вітального слова першим виступив Андрій Менько з ТОВ «ЕЛНАВ», - представник золотого спонсора конференції CHCNAV – з презентацією про можливості роботи ГНСС приймача з безпілотними суднами. Він коротко розповів про кейси з дослідженням морського дна, показав бестселлер серед приймачів від компанії CHCNAV і презентував платформу LandStar 7.

Директор ТОВ «КМС» Дмитро Мизін розповів про сучасні рішення для геодезії від корпорації Trimble. Мобільні наземні картографічні системи, системи аерофотознімання і сканування, механічні тахеометри, ГНСС приймачі та безпілотники від Trimble надають якісні дані у повному об’ємі.

Представник АО SystemSolutions Михайло Туряниця розповів про мережу базових GNSS станцій на території України, засновану на технологіях швейцарської компанії  Leica Geosystems. Він описав переваги режиму RTK та поділився секретами, як уникнути складностей при роботі з системою станцій.

Віктор Сушко від ТОВ «Є.П.С.» розповів про роль фотограмметрії у сучасних умовах. Він описав існуючі методи отримання, збору даних та їх подальшої обробки. А також про застосування отримуваних продуктів – моніторинг стану доріг, агромоніторинг та 3D-візуалізації складних об’єктів. 

Валерій Дайнеко з ТОВ «Є.П.С.» презентував базові та роверні ГНСС приймачі для завдань сільського господарства, аерофотозйомки, визначення кутової орієнтації. Він також розповів про послуги Є.П.С. у постачанні високоточного гедезичного обладнання.

Директор компанії «ГЕОНІКС» Олександр Підлісний поділився досвідом роботи з ArcGIS та можливостями значної економії трудових ресурсів при створенні топографічних планів. Його компанія володіє індивідуально розробленими курсами вивчення всіх аспектів програмного забезпечення ArcGIS. 

Сергій Присяжний та Микола Яриновський з Aero3Dengineering поділились кейсами створення високоточних 3D-моделей у ПЗ Bentley Context Capture. Компанія створює візуалізації складних об’єктів, у тому числі історико-культурних, промислових, військово-історичних та будь-яких важкодоступних для людини місць.  

Третій блок доповідей у залі «Конгрес», після обіду розпочав директор НДІГК Юрій Олександрович Карпінський з доповіддю про стан та проблеми топографічного картографування в Україні. Він визначив місце топографічного картографування в інфраструктурі геопросторових даних, розповів про сучасні методи збирання геопросторових даних та описав нові вимоги до топографічного картографування.

Андрій Черін з НДІГК у своїй доповіді наголосив на важливості геопросторових даних, та важливості створення інораструктури просторових даних в Україні. Ним також був поданий детальний опис проекту «Створення НІГД в Україні», з передумовами, зробленим, структурою, геопорталом, сервісами та візуалізацією майбутньої бази даних.

У презентації представника всесвітньо-відомої французької компанії Geosys Юрія Пекуна йшлося про точне землеробство за допомогою оброблених супутникових знімків від компанії. На основі даних з космосу GEOSYS може готувати карти зон для підживлення та внесення добрив, здійснювати щоденний моніторинг культур та глобальний моніторинг (з архівними даними), а також пропонує інтерфейс програмування додатків (API).

Євген Тарнапольський з Київського інституту земельних відносин продемонстрував результати обстеження геодезичної мережі міста Києва і результати його реконструкції. Він представив розробку інституту – геопортал міста Києва, з описом процесу отримання геопросторової інформації з порталу, результатами роботи і перевагами використання порталу. 

Олександр Квітка з Agrodrones розповів про послуги компанії у сфері промисловості і архітектури. Він показав зразки оотримуваних ортофотопланів та 3D-візуалізацій, розповів про переваги роботи з компанією Agrodrones.

Олексій Доманський, заступник директора ТОВ «Компанія ТВІС» розповів про діяльність компанії у сфері постачання супутникових знімків і зупинився детально на зйомці з БПЛА яку проводить компанія. Він розповів про методи отримання даних і процес отримання ортофотоплану, цифрової моделі рельєфу та 3D-візуалізації.

Євген Василенко з ГС «Екологічна рада Криворіжжя» розповів про досвід екологічного моніторингу закритих недоступних об’єктів Північного ГЗК і класифікацію типів покриву території, проблеми та перспективи використання дистанційних методів. 

Антон Горпинич з ПП «Вінаерогіс» розповів про труднощі з якими стикаються професіонали, виконуючи зйомку з БПЛА та про фактори, що впливають на якість і точність зйомки та якість отримуваних даних.

Анастасія Тішаєва з ТОВ «Візіком» розповіла про можливості автоматичного дешифрування забудованих територій за допомогою системи згорткових нейронних мереж.

Протягом конференції відбулося три вікторини на тему «Чи знаєш ти Україну?», де учасникам потрібно було за супутниковим знімком назвати місто або територію. Переможці отримали сувенір у вигляді USB-накопичувача від компанії TVIS.

Вдруге в рамках конференції відбувся конкурс ГІС-проектів, в якому взяло участь 9 проектних робіт з КНУБА, Дніпрокосмос, Aero3Dengineering, Київського Інституту земельних відносин (КІЗВ), Інституту еволюційної екології, Наукового центру аерокосмічних досліджень. Кафедра геоінформатики та фотограмметрії КНУБіА представили геоінформаційне моделювання розташування сонячних електростанцій на території України та оцінку ефективності обмінних процесів міста Полтави. Науковий центр аерокосмічних досліджень Землі створили карту розповсюдження та динаміки зсувів придніпровської зсувної зони м. Київ та провели оцінку змін соціально-економічного розвитку України на основі космічних знімків. Інститут еволюційної екології здійснив оцінку екологічних наслідків спуску водойми-охолоджувача Чорнобильської АЕС з 2014 до 2017року методами ДЗЗ. В ДП «Дніпрокосмос» створили ГІС систему екологічного моніторингу м. Дніпро. КІЗВ представили геопортал міста Києва. Сергій Остапчук представив авторську карту, яка містила атрибутивну інформацію та ілюструвала студентське життя його групи в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка.  

Переможця визначили спонсори шляхом голосування. Головний приз 5000 гривень отримав проект від компанії Aero3Dengineering. Проект представляє собою геоінформаційну 3D модель національного парку «Межигір’я», виконану в масштабі 1:1, з середньою точністю моделі до 0,05 м. 3D модель адаптована для перегляду у браузері та доступна на веб-ресурсі www.mnp.org.ua

Після обіду відбувся короткий благодійний аукціон з продажу щойно надрукованого на плотері календаря формату А0 з колективною фотографією учасників конференції на східцях готелю. Всі кошти були одразу передані військовій частині, що захищає нашу Батьківщину на сході. Владіміров Сергій з ТОВ "Кайлас-К" став володарем фотографії, адже запропонував найбільшу ціну за календар.

Наприкінці конференції вже по традиції відбулась «Космічна лотерея», яка налічувала 20 комплектів спонсорських призів для учасників. Головний приз лотереї – лазерний принтер/МФП від генерального спонсора HP – виграв представник Львівської державної лісовпорядної експедиції пан Володимир Савчин.

«Дякую всім учасникам нашої конференції за довіру та підтримку галузі ГІС в Україні, – говорить Олесь Ясинський, директор компанії ТВІС, – наперекір поточній складній ситуації на ринку, фахівці не оминули цю подію та підтримали нас. Окремо хотів би подякувати видатній роботі спонсорів та партнерів нашої конференції. Без їх участі нашому колективу не вдалось би провести захід на належному рівні. Всіх запрошуємо до зустрічі в 2019 році!»

E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація