+38 097 815 89 54

День ERDAS '2013

День ERDAS '2013

05.06.13

Ще десять років тому мало хто розумів, що це за наука така геоінформатика, але сьогодні можна вже сміливо сказати, що її методи та досягнення впроваджені майже у всі сфери життя сучасного суспільства. Це красномовно довів третій міжнародний щорічний бізнес-форум «День ERDAS/INTERGRAPH в Україні», який відбувся 5 червня в Києві в готелі «Братислава». Форум відвідало близько 200 представників різноманітних організацій, які у своїй роботі використовують геопросторові дані.

 

День ERDAS '2013

Традиційно організатором заходу виступила компанія ТВІС, яка є офіційним представником компанії INTERGRAPH в Україні і вже багато років надає можливість споживачам геоінформаційних продуктів отримувати найактуальніші й найточніші супутникові знімки земної поверхні.

Спонсорами заходу виступили світові лідери геоінформаційної галузі, а саме: 

  • Корпорація INTERGRAPH - виробник інженерного програмного забезпечення для представлення та обробки просторових даних, штаб-квартира в м. Атланта (США);
  • Компанія Leica Geosystems, яка виготовляє обладнання та інженерні рішення для вимірювальних геодезичних завдань, штаб-квартира в м. Хеербруг (Швейцарія);
  • Концерн ASTRIUM – найбільша компанія-виробник космічних апаратів в Європі, штаб-квартира в Тулузі (Франція);
  • Компанія European SpaceImaging – провідний постачальник супутникових знімків з надвисокою роздільною здатністю у Європі та Північній Африці, штаб-квартира в Мюнхені (Німеччина);
  • Компанія Hewlett-Packard – світовий бренд, комп’ютери та плоттери якого забезпечують апаратну складову обробки та репрезентації просторових даних.
intergraph  Leica Geosystems.svg  logo astrium  eusi Vf3hWe4  nr

Директор компанії ТВІС Олесь Ясинський відкрив форум і привітав учасників заходу. У своїй короткій промові він представив поточні акційні пропозиції, зокрема мультиюзер-програму нової зйомки Києва надвисокої роздільної здатності 50 см з унікальним кутом відхилення від надиру. Цю зйомку було проведено концерном ASTRIUM 16-22 квітня 2013 року. Акційна ціна 24 тис. грн. включає ортофотоплан масштабу 1:5000. Звернувши увагу на вигідні акційні пропозиції щодо нової зйомки територій та знижені ціни на програмне забезпечення Intergraph, керівник компанії ТВІС представив мультитач-панелі диагоналю 42’’ власного виробництва з фантастичними до недавніх часів можливостями. Наприкінці свого виступу Олесь Ясинський запросив на тренінги до навчального центру ТВІС всіх бажаючих опанувати останні версії прикладних програм ERDAS IMAGINE та GeoMedia.

Ірина Ветцель – регіональний менеджер Intergraph у Східній Європі та країнах СНД -  представила доповідь «ERDAS та INTERGRAPH: від сенсора до Інтернету», в якій розповіла про успішне вирішення задач з енергопостачання та транспорту для багатьох країн Європи. Ірина навела приклади успішної співпраці з міністерствами оборони та галузевими відомствами, що займаються екомоніторінгом, управляють інфраструктурою аеропортів, залізниць та автомобільних мереж. Пані Ветцель також представила основні флагмани нового релізу програмного забезпечення 2013 року – ERDAS IMAGINE, LPS, Geomedia та ERDAS APOLLO. Всі продукти можуть похвалитися новим сучасним інтерфейсом користувача та підвищеною швидкістю відображення векторних та растрових даних. Зокрема, функціонал ERDAS IMAGINE доповнився прямим доступом до інструментів GeoMedia по роботі з вектором а також доступом до сховища даних GeoMedia. Триває подальша інтеграція цих програмних продуктів: оновився інструментарій застосування векторних стилів, полегшилося комплексне моделювання, з’явилися нові можливості роботи з хмарами точок.

Представник компанії Leica Geosystems пан Сеп Енгльбергер з Німеччини у своїй презентації виділив останні тенденції у зборі даних для ГІС систем. За його словами, деякі зразки сучасного обладнання, привезені на конференцію, своїми можливостями вражають навіть «фахівців зі стажем». Він запросив всіх до Червоної зали, де учасники могли потримати в руках привезені зразки професійного геодезичного обладнання.

З доповіддю про переваги нового пакету фотограметричної обробки даних LPS 2013 виступив Сергій Марков, який віднедавна працює в НВП «КУРС», а в червоній залі він навів приклади моніторингу стану складних інженерно-технічних об’єктів з використанням нових технологій.

Після перерви представник португальського офісу Intergraph Карлос Лагіньяс розповів про новий серверний продукт Geospatial SDI. Він зупинився на детальному описі цього продукту та сферах його застосування. Крім того, пан Лагіньяс показав якою саме Intergraph бачить інфраструктуру просторових даних (ІПД), з чого складається ІПД, який життєвий цикл має ІПД, а також навів приклади успішно реалізованих проектів національного та регіонального масштабу в Західній Європі.

Представник Франції Ерік Дуклос-Жендрьо з концерну ASTRIUM розповів про новаторські космічні технології дистанційного зондування Землі та швидкість отримання нових зйомок за допомогою супутників Pleiades, SPOT, Formosat і Deimos. Він зазначив, що сьогодні замовник може отримати супутниковий знімок будь-якої необхідної території прямо у день замовлення, звичайно, за сприятливих атмосферних умов. Пан Ерік також презентував радарні продукти надвисокої роздільної здатності космічних апаратів TerraSAR-X і Tandem-X.

Після обіду в Червоному залі пан Жендрьо виступив з окремою презентацією цифрових моделей рельєфу на будь-яку територію світу від ASTRIUM з кроком від 30 метрів до 1 метра.

Фелікс Пульс з компанії European SpaceImaging (Мюнхен) розповів про об’єднання компаній DigitalGlobe та Geoeye та про новий супутник WorldView-3, який готується до запуску у 2014 році компанією DigitalGlobe. Цей аппарат матиме шістнадцять мультиспектральних каналів та нечувану роздільну здатність сенсору - 31 см на піксель. Увагу аудиторії привернули наведені зразки оперативності виконання зйомок та приклади восьмиканальних даних сенсору WorldView-2 для неперевершеного рівня класифікації земного покриву і специфічного аналізу агрокультур.

Представники Hewlett-Packard, Дмитро Дружинін та Олег Гурович представили найсучасніше апаратне обладнання компанії HP та надали рекомендації щодо його використання для вирішення графічних задач і задач друку при картографічних роботах. Вони запросили фахівців ознайомитися з виставкою комп’ютерної техніки, на якій були представлені плоттер HP DesignJet T1500, робоча станція HP Z420 WS з професійним монітором HP ZR2740w, а також компактний моноблок HP Z1 Workstation — перша в світі робоча станція з дисплеєм 27", корпус якої фіксується у відкритому положенні, що дозволяє легко замінювати компоненти та виконувати оновлення.

Скористалися запрошенням та виступили з доповідями керівники провідних державних установ та організацій України, що займаються картографічною діяльністю. Таким чином учасники конференції мали змогу дізнатися останні тенденції, як кажуть, «з перших вуст». Директор Науково-дослідного інституту геодезії і картографії Юрій Олександрович Карпінський розповів про особливості, успіхи та труднощі впровадження державної геодезичної референтної системи координат «УСК-2000».

Генеральний директор ДП «Центр державного земельного кадастру» Андрій Вілеанович Тарнопольський презентував публічну кадастрову карту та пояснив, як працює зсередини Національна кадастрова система України. Пан Тарнопольський навів зразок використання національної інфраструктури просторових даних на прикладі Фастівського району Київської області.

Актуальні питання моніторингу використання територій мегаполісів на прикладі міста Києва висвітлив у своїй промові Петро Давидович Крельштейн, заступник директора комунального підприємства  «Київський інститут земельних відносин».

Директор «Інституту передових технологій» Олександр Володимирович Барладін поділився досвідом створення та актуалізації картографічних матеріалів за допомогою програмного продукту ERDAS IMAGINE від компанії Intergraph. Пан Барладін також представив низку власних ГІС-проектів та нових картографічних геопорталів.

Не залишились без уваги доповідачів і питання точності та доступності просторової інформації. Так Володимир Бабченко (АТ «Сістем Солюшнз») розповів про розвиток GNSS мережі референцних базових станцій. А приклади виконаних проектів за допомогою мережі SystemNet. у червоному залі продемонстрував Сергій Мовчан (АТ «Сістем Солюшнз»).

Найсвіжіші новинки GNSS рішень 2013 року від Leica Geosystems продемонстрував Максим Галушко. Живі зразки вирішення різноманітних геодезичних задач з використанням тахеометрів Leica під час свого виступу навів Вадим Шух. Про обладнання для архітекторів та будівників (далекоміри, нівеліри, транспошукове обладнання) від  Leica Geosystems розповів Віталій Жиленко («ЕльТрейд», Київ). Андрій Горб у своїй промові описав практичне використання революційного лазерного сканера Leica HDS P20 з неймовірними характеристиками швидкості, точності та температурних діапазонів роботи.

Представник  ДНВЦ «Природа» Олексій Петров розповів про системи моніторингу на основі супутникових знімків Landsat, Deimos, Rapideye та інших. На прикладі Миколаївського області було презентовано систему моніторингу агроресурсів та земель сільськогосподарського призначення. Система забезпечила органи виконавчої влади повною об’єктивною оперативною та аналітичною інформацією для прийняття управлінських рішень в галузі сільського господарства у максимально зручній формі – за допомогою геопорталу.

Багато доповідей стосувалося безпосередньо особливостей збору, обробки та аналізу даних, фахові спеціалісти ділилися досвідом вирішення практичних завдань в сферах екологічного моніторингу.

Так про оцінку якості води у водоймах за допомогою космознімків  розповіли Федір Шумаков з Харківської Національної Академії міського господарства та Олександр Азімов з Центру Аерокосмічних досліджень землі ІГН НАНУ.

Про те, як використовують системні методи аналізу даних ДЗЗ для визначення екологічного стану  антропогенно-змінених ландшафтів розповіла Ольга Томченко (НЦЕБМ НАН України, Київ).

Про використання космічних знімків для вирішення еколого-гігієнічних питань розповіла Аріна Петросян (Інститут гігієни  ім. О.М. Марзєєва, Київ).

Василь Долинний з вінницького підприємства «Геосистема» представив останні вітчизняні розробки в галузі аерофотозйомки, зокрема нові камери 3-DAS-2, 4-DAS-1, 6-DAS-1. Під кінець своєї промови пан Долинний нагадав аудиторії про тривимірну модель міста Вінниця, побудовану ДНВП «Геосистема» за унікальною власною технологією з матеріалів аерофотозйомки.

Наталія Куссуль з Інституту космічних досліджень НАН України розповіла про використання геоінформаційних та супутникових технологій в задачах агромоніторингу при оцінюванні стану посівів, контролі сівозмін та прогнозуванні врожайності.

Про проблеми і шляхи побудови системи формування зорових образів в ГІС точного землекористування розповів Михайло Васюхін (Національний університет Біоресурсів і природокористування України).

Представниця ДНВП «Картографія» Ганна Давиденко розповіла про досвід використання космічних знімків при створенні цифрової карти України масштабу 1:1000000.

Фахівці Національного Антарктичного центру України Артем Недогібченко та Рудольф Греку провели презентацію з використання модуля INSAR для задач інтерферометрії в середовищі ERDAS IMAGINE 2013.

Невеликі, але насичені і корисні майстер-класи провели представники компанії ТВІС. Так основи обробки знімків ЕRDAS IMAGINE 2013 продемонструвала Марина Лаптєва; Марина Домашевська розповіла про особливості та умови замовлення даних з супутників  ТН-1/2, Nigeriasat-2 Kompsat-2/3, вона також навела цікаві приклади застосування супутникової зйомки. Ірина Потабенко (ТВІС)  разом з Анатолієм Востоковим з Національного університету Біоресурсів і природокористування України розповіли про особливості обробки мультиспектральних 8-канальних знімків надвисокої роздільної здатності з космічного апарату WorldView -2.

Насичена програма доповідей, які паралельно відбувалися у двох конференц-залах готелю «Братислава» переривалася перервами на каву та обід, що, безумовно, сприяло створенню дружньої атмосфери і порозуміння, адже жваве обговорення представлених тематик тривало і в цей час.

Як було зазначено, в заході взяли участь не лише безпосередні учасники геоінформаційної індустрії, серед учасників були як представники комерційних так і неприбуткових та громадських організацій, державних установ, закладів освіти й науки. Фахівці у зовсім різних сферах протягом цілого дня з великим інтересом слухали доповіді про останні геоінформаційні новинки.

Завершилась конференція приємним акордом - розіграшем призів від спонсорів, зокрема книг та постера з супутниковими знімками, сертифікатів ТВІС на безкоштовне навчання та придбання знімків, лазерної рулетки Disto від компанії Leica Geosystems, професійного монітору та ноутбука від HP.

olesОлесь Ясинський, директор компанії ТВІС, Київ:

“Незважаючи на складний початок року для ринку, ми вирішили не міняти формату нашого форуму та знову запросити всіх зацікавлених в технологіях Intergraph професіоналів. В цьому році ми навмисне зробили програму дещо щільною (вона вмістила 35 доповідей) для того, щоб підтримати учасників ринку в якості майданчика для обміну досвідом та інформацією. Конференція і надалі буде охоплювати всі тематики нашої галузі: джерела даних ДЗЗ, програмне забезпечення, комп’ютерне та геодезичне обладнання, технології аналізу даних, засоби візуалізації просторової інформації, геопортали та готові проекти. Всіх спеціалістів ринку ГІС та ДЗЗ України запрошуємо взяти участь в форумі 2014 року!” 

irinaIрина Ветцель, менеджер країн СНД Intergraph SG&I, Швейцарія

«Вважаю за чудову традицію інформувати щорічно всі зацікавлені організації, що використовують геопросторову інформацію, або планують її використовувати у своїй роботі, про досягнення цієї галузі, а також пропонувати форум для обміну новими знаннями, передовими технологіями та досвідом практичної роботи. Жива дискусія та зацікавленість аудиторії підтверджують потребу такого форуму для самих різних галузей. Бачити більше, знати глибше, економлячи робочий час та витрати на виконання проектів – це можливо і відповідає вимогам сьогодення.»

feliksФелікс Пульс, Німеччина, компанія European SpaceImaging, Мюнхен

«Якщо порівнювати український форум із останніми заходами, які я відвідував по всьому світу, то слід відмітити велику кількість учасників та їх високий професійний рівень, прагнення організаторів висвітлювати досить специфічні геоінформаційні питання виправдано тим, що українська аудиторія досить досвідчена щодо використання даних ДЗЗ у ГІС. Вважаю, що розвиток цієї галузі має тут великі перспективи».

Деякі учасники форуму також поділилися з нами своїми враженнями: 

nesmeyanovВіктор Несмєянов,  директор ТОВ «Укргеоконсалтинг», м. Донецьк

«Наша компанія спеціалізується на наданні геоінформаційних послуг – створюємо ГІС для вирішення промислових та адміністративних завдань. Наші клієнти – керівні органи міст, великі промислові підприємства – тож, маю бути «в курсі» останніх тенденцій і напрацювань провідних компаній-виробників фахового програмного забезпечення, останніх нововведень у системі кадастру і землевпорядкування. Не вперше відвідую цей форум - дуже корисний захід!»

sergeevaКатерина Сергєєва, Національний гірничий університет, м. Дніпропетровськ

 «У своїй науковій роботі я вивчаю проблеми постмайнінгу, тобто рекультивації територій, які постраждали в процесі видобутку корисних копалин і мене цікавить свіжа інформація щодо застосування методів дистанційного зондування Землі для екологічного моніторингу. Я щорічно відвідую цей захід і кожного разу отримую для себе багато цінної інформації від провідних спеціалістів в цій галузі».

barshevskaНаталія Барщевська, Інститут зоології НАНУ, м. Київ

«Діяльність нашого інституту передбачає постійний пошук способів збереження фауни, а це неможливо зробити без актуальної інформації. На щастя, компанія ТВІС оголосила знижку на високоякісний знімок, з високою роздільною здатністю для території, яка нас сьогодні дуже цікавить, тож, цілком можливо, ми тепер зможемо його придбати для своєї роботи. Загалом, дуже цікавий форум, тут бачиш, як швидко розвивається галузь, а досвід і рівень забезпечення закордонних колег просто вражає.»

E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація