+38 097 815 89 54

День ERDAS '2012

День ERDAS '2012

14.05.12

Більш ніж 230 фахівців в області дистанційного зондування Землі та геопросторової інформації відвідали одноденний форум «День ERDAS в Україні - 2012», що пройшов 16 травня у Київському готелі «Братислава». Організатором форуму виступила компанія ТВІС - офіційний дистрибутор ERDAS на території України. Учасники конференції обговорили проблеми і перспективи використання технологій космічної зйомки і супутникових знімків.

 

Загалом відвідали захід 136 організацій з України та 7 країн світу. Спонсорами конференції стали компанії ERDAS Inc. (США), Hewlett-Packard (США), Leica Geosystems (Швейцарія), ASTRIUM (Франція) та ГІА «Іннотер» (Росія)

 

Розпочався форум з виступу директора компанії ТВІС Олеся Ясинського, який коротко розповів про основні напрямки діяльності компанії, а також про поточні та перспективні проекти першого супермаркету супутникових знімків. Він зазначив, що за час свого існування компанія збудувала партнерські відносини з основними операторами супутників ДЗЗ, виробила ефективні способи отримання просторових даних, сформувала ефективні пропозиції щодо забезпечення користувачів просторовими даними.

 

Представник ERDAS/Intergraph у країнах СНД і Східній Європі Ірина Ветцель (Швейцарія) розповіла про основні переваги програмних продуктів ERDAS, нові можливості серверних технологій APOLLO, а також про конкретні приклади використання технологій ERDAS в різних країнах світу. Був також представлений сучасний підхід «Динамічних ГІС систем», який пропонує постачання обробленої інформації у близькому до реального часу режимі, реалізований на сьогодні концерном HEXAGON, до якого входять ERDAS/Intergraph та Leica Geosystems AG.

 

Компанія Leica Geosystems (платиновий спонсор «Дня ERDAS в Україні») доручила свій виступ регіональному менеджеру з продажів в Північно-Східній Європі Рашиду Бурхлалу, який представив учасникам огляд нових рішень від Leica, після чого запросив до Червоної зали, де за годину розпочинався семінар з геодезичного обладнання Leica Geosystems.

 

Золотий спонсор Дня ERDAS в Україні - корпорація ASTRIUM (колишні компанії SPOT та InfoTerra) була представлена на форумі найкрасивішим стендом та доповіддю Еріка Дуклоса Жендрьо, менеджера з продажів у Східній Європі підрозділу ASTRIUM Geo-Information Services. Пан Ерік розповів про новий французький супутник надвисокої роздільної здатності Pleiades-1 (50 см/піксель), запущений в грудні 2011 року, про французьку систему супутникового моніторингу Go Monitor, а також про готові ортомозаїки SPOTMaps (роздільною здатністю 2,5 м) на територію України.

 

Віце-президент компанії RapidEye (Німеччина) Джон Алрікс присвятив свою доповідь п’яти надлегким супутникам Rapideye та розповів про основні напрямки розвитку світової геоінформаційної галузі. Він зазначив, що головними причинами сучасного бурхливого розвитку є зростаючі потреби людей в геоінформаційних сервісах та поява практично необмежених технологічних можливостей. Наприклад, що стосується даних ДЗЗ: поліпшується просторовий дозвіл даних, з'являється можливість їх замовлення на будь-яку територію з необхідними параметрами, завдяки хмарним обчисленням вже вирішена проблема отримання та обробки величезних масивів даних.

 

Генеральний директор російського геоінформаційного агентства «Іннотер» (срібний спонсор форуму) Віктор Лавров розповів про реалії російського бізнесу, що базується на ГІС/ДЗЗ-технологіях. Пан Лавров зазначив, що в Росії всім чиновникам стає зрозуміло, що застосування космічної зйомки при здійсненні великих кадастрових і інфраструктурних проектів є ключовим та необхідним фактором їх успішного втілення.

 

Після виступу представника ДП "Дніпрокосмос" Олександра Сотнікова, присвяченому  вітчизняному космічному апарату  "Січ-2", Ірина Потабенко, начальник відділу дистанційного зондування компанії «ТВІС», провела в живому показі некеровану класифікацію мультиспектральних даних з супутника «Січ-2» за допомогою ERDAS IMAGINE 2011.

Заступник директора компанії «ТВІС» Олександр Підлісний розповів про навчальні програми учбового центру компанії та наочно продемонстрував яким чином виконується ортотрансформація у ERDAS IMAGINE, створюються веб-сервіси та редагуються векторні шари на сервері ERDAS APOLLO. Аудиторія переконалася, що працювати з ERDAS просто.

Представники компанії HITACHI Solutions Мікі Мацуда, Мізухо Тогаші та Ольга Рябошапко у своїй доповіді запропонували українському ринку ДЗЗ ознайомитися з технологією GeoPDF для спільної роботи з просторовими даними. Ця технологія дозволяє маніпулювати шарами даних та переглядати ГІС-інформацію в Adobe Reader без встановлення спеціального програмного забезпечення.

 

Крім того свої доповіді представили:

  • Олексій Петров (ДНВЦ «Природа»)
  • Олександр Сотніков (ДП «Дніпрокосмос»)
  • Василь Долинний (ДНВП «Геосистема»)
  • Михайло Пєтухов (Hexagon Geosystems, Leica Airborne Sensors)
  • Сергій Марков (ТОВ «Геоматичні рішення»)
  • Володимир Бабченко (ПрАТ«Сістем Солюшнс»)
  • Олег Валько (ТОВ «КУРС»),
  • Андрій Балан (Leica Geosystems AG)
  • Владислав Клочан (ПрАТ «ЕЛМІЗ»)
  • Марина Домашевська (ТВІС)

Всього пролунало 20 доповідей на пленарному засіданні та 7 доповідей на семінарі Leica. Під час роботи семінару до послуг фахівців були виставлені зразки промислового обладнання: сенсорна панель ТVIS Multi-Touch (TMT), плотери та монітори HP. Слід зазначити, що на стенді НР, який розташувався у головній залі, знаходилися широкоформатний монітор та професійна робоча станція HP Z400 з встановленим ПЗ ERDAS IMAGINE. На ній можна було ознайомитися з вихідними зразками супутникових даних з усіх космічних апаратів, з якими доводилося працювати українським фахівцям ДЗЗ. Поруч зі стендом НР компанія ЛДС представила широкоформатний плоттер НР, на якому для перевірки якості друкувався на полотні найновіший знімок м. Київ від 05 травня 2012 року.

Також  програмою семінару було передбачено обід та дві перерви на каву.

Під завісу програми було проведено розіграш цінних подарунків від спонсорів. Були розіграні дві парасолі HP, футболки, знижки на продукцію ТВІС та Hitachi Solutions, лазерна рулетка Leica Disto D2, USB flash на 32Gb, ноутбук HP630 та монітор. Ноутбук виграв представник топографічної служби Збройних сил України. Cуперприз 21-дюймовий професійний монітор HP ZR2240W дістався старшому викладачу кафедри геодезії і геоінформатики Львівського національного аграрного університету Хляну Я.В. Приз від від компанії «ТВІС» – знижку 20% на будь-які продукти та послуги – отримала Беба Надія Володимирівна з компанії «Контрол-груп».

Під час проведення семінару, у Червоному залі готелю розміщувався стенд геодезичного обладнання компанії «L-Trade», офіційного дистриб’ютора «Leica Geosystems» в Україні. Консультантами компанії також було зроблено презентацію найсучасніших зразків геодезичного та будівельного обладнання, а також представлено геодезичний лазерний сканер Leica CS10.

Слід зазначити, що всі учасники, які відвідали семінар мали можливість заповнити анкету на отримання демонстраційної версії ERDAS на 30 днів.

Інформаційну підтримку заходу надали журнали «Геопрофіль», медіа-портал "Інтернет-Гео", веб-портал GeoGuide, а також ГІС-Асоціації України та Росії.

Олесь Ясинський, директор ТВІС: «Наш форум вже другий рік поспіль стає місцем зустрічі та обміну досвідом керівників і фахівців українських і зарубіжних компаній, що працюють в області розробки космічних та геоінформаційних технологій. За останній рік можна відзначити зростання інтересу до заходу, як до джерела свіжих новин ринку ДЗЗ. Цього року ми з радістю запросили «конкурентів» з напрямку аерофотозйомки, адже поняття дистанційного зондування, зрозуміло, є обмеженим без АФЗ. Компанія ТВІС дякує всім учасникам за активну роботу і запрошує взяти участь у Дні ERDAS в 2013 році.»

Олександр Підлісний, заступник директора ТВІС: «День ERDAS в Україні – це дійсно значна подія. Адже протягом 10 годин спеціалісти 130 організацій ділилися цікавою інформацією в галузях ДЗЗ, ГІС, геодезії та інших. Наші гості дізналися про нові технології, набули нових контактів та просто цікаво провели час. Крім вітчизняних фахівців свій досвід представили гості з Німеччини, Швейцарії, Франції, Японії та Росії. Впевнений, що висловлю загальну думку якщо скажу, що цей форум виявився корисним для всіх присутніх.»

 

Ірина Ветцель, ЕРДАС Інк.: «День ERDAS в Україні проходить вдруге і видно як зростає інтерес до нашої тематики. Ми сподіваємося побачити в 2012 році зростання платоспроможності клієнтів компанії ТВІС, що використовують у своїй роботі супутникові зображення та матеріали АФС, представників міністерств, державних установ, землевпорядних, нафтогазових, картографічних та екологічних організацій.»

E-mail розсилка
Новини, акції, конференції та інша корисна інформація